I'm a title. Click here to edit me

מטבחים ועונתיות

ובטח את/ה שואל עכשיו: מה למטבחים ולעונתיות? הרי מטבחים לא מחליפים מידי עונה וגם לא כל שנתיים. ובכל זאת גם כאשר כבר נראה לכאורה כאילו אין מה לחדש יותר בתחום הזה, מטבחי האומן ממשיך להפתיע בכל עת

המטבח הוא דבר דינאמי המשקף את אורח החיים בבית, את הטעם והסגנון האישי של בני המשפחה. ומכיוון שאלו נתונים לשינויים, גם המטבח משתנה עימם, אצל מי שזה אפשרי.

עיצוב מטבחים אינטראקטיבי

ישנם דגמי מטבחים שממחישים תפיסה עיצובית, שבה המשתמש הוא שותף אקטיבי בעיצוב. כמו למשל על ידי בחירת הדפס על ארונות זכוכית. ההדפס יכול להיות ככל העולה על דעתו של המזמין. זה יכול להיות תמונות משפחתיות, תמונות נוף, או שילוב צבעים מיוחד. הכל הולך. כעבור זמן אפשר יהיה להחליף את ההדפס למשהו רלוונטי ומתאים יותר להלך הרוח המנשב בבית.

השולחן במטבח הוא חשוב לא פחות. ישנם דגמים בהם השולחן הוא מעין דלפק שנע על שדלפק עליו מניחים אוכל בקצה המטבח או במרכזו, בתום הארוחה הוא יכול להפוך להיות משטח עבודה נוסף לאכלס את כל הכלים הממתינים לשטיפה, ובשעת הארוחה, אם אין בו צורך, הוא יכול לעמוד בשקט בקצה המטבח ולהמתין, ללא הפרעה, לסיום הארוחה. הניידות, כמו גם האפשרות ליצור מטבח שונה בכל שעה משעות היום, זוהי המשמעות האמיתית של מטבח דינאמי, על כל האפשרויות שהוא מספק.

ישנם דגמים נוספים מיוצרים באופן בו ניתן למזג אותם עם הסלון והחלל כולו. אצל רובנו המטבח משתלב יחד עם הסלון, אך יחד עם זאת ישנה הפרדה כלשהי. אך אם המטבח עשוי עץ יוקרתי, בהחלט ניתן לשלבו בכבוד כחלק מהסלון. מטבחים מסוג זה מחלוקים בדרך כלל לשני חלקים: אזור הארונות ואי. האי יועד לבישול ולאכילה, ואילו הארונות הגבוהים מיועדים לאכסון דברים ומאפשרים להכיל בתוכם מטבחון נוסף, אותו ניתן להעלים מאחורי דלתות בעלות אביזרי פרזול מיוחדים כך שייראה כארון לכל דבר. גם הברז וקולט האדים נעלמים בלחיצת כפתור אל תוך משטח האי ומותירים מראה נקי לגמרי.

המראה הייחודי והקו העיצובי המודרני הם ערך מוסף למטבחים מסוג זה. אבל בשורה התחתונה זהו מטבח אידיאלי לבלגניסטים, שיכולים בתנועה אחת להעלים את כל הבלגן כאשר מגיעים אורחים. הנה כי כן, מטבחים שכאלו עושים חשק להתעדכן לכבוד החגים הבאים עלינו לטובה.

 

 דברים שחשוב לדעת על מטבח עץ
 

 

 

 


למרות ואולי דוקא בשל העובדה שהמודרניזציה מקיפה כל תחום בחיינו, רובנו עדיין מחפשים להכניס חום ומשפחתיות בכל מקום שרק ניתן. ייתכן שמסיבה זו כאשר אתם חולמים על מטבח חדש, אצל חלקכם מצטיירת בראש תמונה של מטבח מעץ בעיצוב כפרי וסגנון חם.

מגמת המטבחים מעץ מתפתחת מאד, ורבים מעדיפים אותה על פני העיצובים הקרים – ממתכת או זכוכית. בשל עובדה זו ניתן כיום למצוא מטבחים מעץ במגוון עצום של סגנונות ועיצובים. בשורות הבאות נציין כמה עובדות שכדאי להכיר באם אתם מתעניינים במטבחי עץ.

למה לקנות מטבח מעץ?

השאלה הזו היא שאלה מתבקשת מכיון שמטבחי העץ בדרך כלל יקרים יותר ממטבחים אחרים. אז למה בכל זאת כדאי לרכוש אותם?

ראשית כפי שהזכרנו – אין כמו אוירת הביתיות והחמימות שמשרה מטבח עץ. בבתים רבים כיום המטבח הוא חדר מרכזי מאד בבית, בין אם בשל מיקומו הטכני ובין אם בשל הניחוחות היוצאים ממנו ומהווים אבן שואבת לכל בני המשפחה. מסיבה זו השקעה במטבח היא כדאית. היא משפיעה על התחושה הכללית בבית ושל בני הבית.

שנית ייתכן והסיבה המשמעותית ביותר היא שמטבח מעץ עמיד הרבה יותר ממטבחים העשויים חומרי גלם אחרים. מטבחי זכוכית עלולים להישבר, ממתכת להישרט ולהתעקם, אולם העץ, ובייחוד עץ מלא – הוא חומר גלם איכותי ועמיד ביותר.

מעבר לעמידות החומר העץ עמיד לאורך שנים רבות גם מבחינה עיצובית. העץ תמיד יהיה באפנה. הוא טבעי ומרשים ורוב הסיכויים שהסיבה שתרצו להחליף אותו היא פשוט כי יתחשק לכם כבר לגוון...

סוגי עצים למטבחים מעץ

לטבעיותו של העץ יש גם מחיר נוסף מעבר למחיר הכלכלי והוא התגובה שלו לשינויי טמפרטורה, חשיפה לשמש ומים. שינויי חום, קור ולחות עלולים לגרום לעץ להתרחב ולהתכווץ וכתוצאה מכך נוצרים בו פעמים רבות סדקים ואפילו שברים. מסיבה זו רוב ארונות המטבח הנבנים כיום עשויים בחלקם הפנימי מעץ סנדויץ' ורק חלקם החיצוני עשוי מעץ מלא – בשיטת ייצור שמצמצמת את הבעיה. חשוב שתוודאו עם יצרן מטבח העץ שלכם שהוא עובד באופן הזה.

לשימוש בעץ סנדויץ' בחלקים הפנימיים של המטבח יש יתרונות נוספים. ראשית הוא מוזיל משמעותית את עלות המטבח, שכן הוא זול הרבה יותר מעץ מלא. שנית הוא נח וקל יותר לעיבוד כך שנוצרת הוזלה נוספת בעלות העבודה.

ישנם סוגי עץ סנדויץ' שנחשבים איכותיים יותר והם 'סנדויץ' אדום' או 'סנדויץ' אוקומה', לכן כדאי לכם לוודא שהיצרן משתמש בסוגי סנדויץ' אלו במטבח שלכם.

 

מטבחי עץ – שניים רבים, השלישי לוקח

 

מתלבטים כעת בין מטבח עץ מלא למטבח סנדויץ'? הרשו לנו לספר לכם על אפשרות שלישית שאולי תעזור לכם להכריע.

 

ודאי יצא לכם לשמוע על מטבחי פורניר. הפורניר הוא פרוסה דקה של עץ מלא שמודבקת על עץ סנדויץ' או MDF – שהוא חומר יציב יותר מסנדויץ'. החיסרון של הפורניר – הוא בד"כ מגביל לעיצוב משטחים ישרים בלבד. היתרון – הוא נראה, מרגיש, מריח כמו עץ מלא, כך שאתם היחידים שתדעו שהוא לא באמת כזה...

 

עדיין לא בטוחים באיזה עץ לבחור? צרו קשר עם האומן מטבחים ואנו נשמח לסייע ולייעץ לכם.

 

           |     סניף ראשי   ק. עקרון  רחוב מלך חסן 5 , צומת בילו  טלפון    08-9495963